Kiknek szól a képzés?
Azoknak, akik elvégezték a műhely I-et. A műhelysorozat olyan felnőttek számára javasolt, akik munkakörükből, illetve mindennapos élethelyzetükből fakadóan másokat segítenek az emberi és a hitbeli fejlődés útján, és ebben szeretnének elmélyülni és továbbfejlődni. Bárki jelentkezhet, aki napi tevékenysége, munkája során emberekkel foglalkozik, és szívesen segíti őket a hiteles keresztény életben (lehet segítő foglalkozású: tanár, pap, lelkész, hitoktató, orvos, ápoló, szociális munkás csakúgy, mint a lelki élet integritását átadni vágyó szülő, fodrász, mérnök, ügyvéd stb.).
Mit nyújt?
A műhelysorozat elméleti képzés (előadások) és gyakorlatok (kiscsoportos munka, egyéni reflexiós feladatok) formájában kínál saját élményt, iránymutatást és eszközrendszert. A műhely II. a műhely I-re épül, és további tudnivalókat nyújt ahhoz, hogy értő, felkészült és hitre épülő támogatást tudjunk adni a hozzánk fordulóknak. A két műhely együtt válik kerek egésszé.
Hol szervezzük?
Faludi Ferenc Jezsuita Akadémia, Párbeszéd Háza (Cím: 1085 Budapest, Horánszky u. 20.)
Mennyi időben?
Szeptember 3. szombat
17:00-20:30 – Az élet és a lelki út kapcsolata
Szeptember 4. vasárnap
9:30-13:00 – Spirituális alkatok
(szentmise reggel 8:30-kor a Jézus szíve templomban)
17:00-20:30 – Az imaélet és sajátosságai
9:30-13:00 – Hit a krízisben, krízis a hitben
14:00-17:30 – Etikai és pszichológiai megfontolások a keresztény mentori kapcsolatban (szentmise reggel 8:30-kor a Jézus szíve templomban)
Hány főnek?
Min. 20, max. 25 fő (MEGTELT)
Mikor indul?
2022. szeptember 3. (szombat)
Részvételi díj - / fő vagy Csoport
50 000 Ft/fő (diákoknak és nyugdíjasoknak 35 000 Ft/fő), amelyet az online jelentkezést követően átutalással szükséges befizetni ahhoz, hogy a jelentkezés érvényessé váljon. A díjról kiállított számlát elektronikusan juttatjuk el Önhöz az utalást követően. Kérjük, hogy céges befizetés esetén az online jelentkezéskor jelezze, ha a számlára az utaláshoz előzetesen szüksége van.
Jelentkezési határidő:
2022. július 20., szerda (A JELENTKEZÉS LEZÁRULT)
Műhelyvezető
Dr. Hélisz Katalin, Lelkigondozó és metálhigiénés szakember, a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola Pszichológia Tanszékének mesteroktatója, a Faludi Ferenc Jezsuita Akadémia és az Ignáci és Lelkiségi Központ Lelkivezető és lelkigyakorlat-kísérő képzésének munkatársa.
A korábbi Keresztény Mentor Műhelyek résztvevőinek visszajelzései:
- „Azt vártam ettől a műhelytől, hogy ismereteket ad át, de ennél sokkal összetettebb volt. Lehetőséget adott a mélyülésre, a kapcsolatok, leginkább az Istenkapcsolat szorosabbá tételére. Tetszett, hogy lendületes, erőteljes, ugyanakkor „csendes” volt.”
- „Sokat jelentett, hogy a gyakorlatias elemek együtt voltak a mély spirituális tartalommal.”
- „Azért jöttem, hogy gyakorlati segítséget kapjak, amivel biztosabban tudok haladni a mentorálásban. Ezen felül olyan spirituális részek is voltak benne, amik belülről formáltak át, a szívemet, nemcsak az agyamat!”
- „Kati nagyon nagy figyelemmel, gyöngéd vezetéssel, sok személyes példával, gyakorlattal tanított. Szembesültem a saját törékenységemmel, de rájöttem, hogy épp ez az út, ha mások mellé szeretnék állni a hitben. Hála, köszönet érte!”
- „Hálás vagyok mindenért, amit ezen a műhelyen keresztül kaphattam. Túlhaladta minden elvárásom és álmom. Annyira mély és mégis fogható és gyakorlatias volt. Az információ a szívemig hatolt.”
- „Az előadó hiteles, teljes odaadott, részünkre átadott szívvel volt jelen. Amit mond, azt teszi. Hálás vagyok a műhely lehetőségéért!”
- „Az elmélet és gyakorlatok mellett számomra egy lelkigyakorlat is volt ez a műhely. Sokat jelentett az is, hogy a kiscsoportokban nagyon őszintén tudtunk egymás felé megnyílni, miközben az empátiát gyakoroltam.”
- „Tartalmában és személyes hitelességében is professzionális képzésben vettem részt.”
